خرید بهترین ضد یخ ارزان قیمت و با کیفیت + ۷ فاکتور مهم در هنگام خرید ضد یخ

با نزدیک شدن به فصل سرما یکی از مهمترین اقدامات برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به موتور خودرو خرید ضدیخ است. زمان خرید ضدیخ باید به نکات مهمی توجه کرد . سعی کردیم نکات اساسی و تاثیر گذار را برایتان به اختصار بیان کنیم:

۱. کیفیت و اصالت:

هنگام خرید ضدیخ دقت نمایید کالای اصل و دارای استاندارد های لازم را بخرید چون بسیار واضح است که در غیر صورت خرید ضدیخ دیگر به شما برای پیشگیری از خسارات احتمالی کمکی نخواهد کرد.

۲. استفاده از برندهای آزموده:

فارغ از اینکه آشنایان برای خرید ضدیخ چه پیشنهادی برای شما دارند سعی کنید از برندهایی خرید کنید که کارشناسان پیشنهاد می کنند یا قبلا خودتان امتحان کرده اید چون در غیر اینصورت احتمال به بار آمدن خسارات فراوانی را برای خود ایجاد کرده اید.

۳. پلمپ بودن درب ظرف:

حتما  هنگام خرید ضدیخ به پلمپ بودن آن دقت نمایید یا از سرویس کار بخواهید ظرف جلوی شما باز کند . چون در صورت کاهش غلظت مایع ضد یخ با اضافه کردن اندکی آب ظاهر و رنگ محصول تغییر نمی کند ولی کارآمدی آن به شدت کاهش میابد.

۴. زمان تعویض:

امکان این وجود دارد که قبل از خرید ضدیخ با یک تست ساده به این نتیجه برسید که نیازی به تعویض و خرید ضدیخ ندارید. کافیست مقدار کمی یعنی در حدود نیم استکان از مایع داخل رادیاتور را خارج کنید و درون فریزر قرار دهید و چک کنید تا چه دمایی یخ نمی زند. حال با مقایسه دمای یخ زدن مایع و کمینه دمای منطقه زندگی خودتان برای تعویض و خرید ضدیخ تصمیم گیری نمایید.

۵. ضد یخ آلی یا معدنی؟

زمانی که تصمیم به خرید ضدیخ بگیرید متوجه خواهید شد که فارغ از برندها و کارخانه های مختلف تولید ضدیخ در مجموع تمام آنها به دو دسته آلی و معدنی تقسیم میشوند . ضد یخ های آلی با آنکه قیمت بالایی دارند ولی به دلیل افزودنی هایی که دارد طول عمر بیشتری دارند.

۶. ضدیخ خالص یا ترکیب شده؟

زمانی که تصمیم به خرید ضد یخ گرفتید. توجه کنید که برخی از ضدیخ های موجود غلیظ هستند ولی برخی دیگر به نسبت ۵۰-۵۰ با آب رقیق شده اند. و مدل های غلیظ و غیر محلول با آب را باید با آب مخلوط کرد و سپس ضدیخ  را درون رادیاتور  یا قمقمه خودرو اضافه نمایید.

۷. خرید از سایت های معتبر

ضدیخ را از سایتهای معتبر تهیه کنید.

بهترین ضد یخ ایرانی در برندهای روغنی، کاسپین، پارس، ضد جوش، خارجی برای ماشین، خودرو، پراید و ال ۹۰ در مدلهای پایه آلی ایساکو، سهند،کراپ، فیروزگام، بهران مهر در بازار به فروش می رسد.

قبل از خرید ضد یخ خوب به بررسی ۲۰ مدل بسیار عالی از نظر خریداران می پردازیم:

خرید از دیجیکالا و ارسال رایگان

1- ضد یخ خودرو لوبریفنت کانادا مدل Super ONE حجم ۱۰۰۰ میلی لیتر

 

استفاده از ضد یخ برای راننده ها یک مسئله خیلی مهم می باشد. بعضی ها معتقدند  تنها چیزی که باید در رادیاتور اتومبیل خود بریزند آب معمولی است. کسانی هستند با اینکه اهمیت ضد یخ را می دانند ولی از آن برای ماشین خود استفاده نمی کنند. بعضی از راننده ها  رنگ ضد یخ، مواد افزودنی و نوع فناوری مورد استفاده در آنها را نمی دانند.

اگر انفجاری رخ بدهد و بعد کنترل شود باز هم گرمای ناشی از آن اثراتی بر دیگر قسمت ها دارد. مواد در هنگام برخورد با گرما کارکردهای مختلفی دارند. یک موتور متوسط در برخورد با دما خیلی حساس است. سرما میزان سایش را زیاد می کند و گرما باعث تغییر شکل می شود. پس بهتر است که دما متعادل باشد برای این کار مهندس ها مخلوط های مایع بر اساس ضد یخ که خنک کننده هستند تولید می کنند.

ضدیخ و ضدجوش

مناسب جهت مصرف در سیستم خنک کننده خودروهای بنزینی و دیزلی

قابل استفاده در تمام فصول سال

کاهش نقطه انجماد و افزایش نقطه جوش سیال خنک کننده

سازگاری کامل با قطعات لاستیکی و کلیه درپوش ها و واشر ها

دارای پایداری شیمیایی عالی

درصد اختلاط با آب ۵۰% درصد

۲ضد یخ خودرو کانادا لوبریفنت مدل Super One حجم ۲ لیتر بسته ۲ عددی

سایر توضیحات

مناسب برای تمام خودرو ها می باشد که در دو بسته ارائه می گردد برای خرید و استفاده آسانتر
تحت لیسانس کانادا
قابل استفاده برای تمام خودرو های ایرانی و خارجی
کیفیت مطلوب
درصد اختلاط با آب : ۵۰ درصد
شماره فنی َُASTM D3306
َُASTM D3306

برخلاف عقیده بعضی از مردم، آب به تنهایی ، ماده خنک کننده مناسبی نیست چون آب باعث خوردگی اجزای فلزی موتور مانند رادیاتور و سایر قطعات می شود. برای جلوگیری از این آسیب ها موتورهای مدرن به آب مقطر و ضد یخ نیاز دارند.


۳ضد یخ و آب رادیاتور پرستون مدل Coolant 33% حجم ۳۷۸۰ میلی‌لیتر

سایر توضیحات
این کولانت نیازی به اضافه کردن آب ندارد و بهترین بازدهی را بدون اضافه کردن آب خواهد داشت. طول عمر این کولانت حدود ۲۴۰,۰۰۰ کیلومتر یا ۵ سال می باشد.
حجم
۳۷۸۰
حفاظت تا دمای
۱۲۶
درصد اختلاط با آب
۳۳ درصد
وزن
۴۰۰۰ گرم

ضد یخ چیست؟

ضد یخ مانند یک نجات دهنده عمل می کند که باعث کنترل دمای مطلوب موتور  در طی سال می شود. ضد یخ دارای مواد افزودنی می باشد که دو کاربرد اصلی دارند و یکی از آن ها تنظیم دما می باشد.

  • نگه داشتن دمای مناسب

از آب که همانند اب مقطر به عنوان خنک کننده از آن استفاده می کنند دارای نقطه انجماد ۰ و نقطه جوش۱۰۰ می باشد. اگر در زمستان فقط آب درون موتور بریزید، موتور یخ می زند یا اگر دمای موتور کمی بالا رود آب به نقطه جوش می رسد و می جوشد. اگر ضد یخ را به مایع خنک کننده اضافه کنید نقطه انجماد پایین و نقطه جوش بالا می رود و وقتی که بخواهید  موتور را در دمای زیر صفر درجه روشن کنید به راحتی بدون یخ زدگی روشن می شود.

۴ضد یخ خودرو بی ام دابلیو مدل ۲۰-۲۰۱۹ حجم ۱۵۰۰ میلی لیتر

سایر توضیحات
سال ساخت محصول ۲۰۲۰ میباشد.
دارای مثلث برجسته اصالت
درصد اختلاط با آب
۵۰-۵۰ درصد
  • گلیکول

با استفاده از گلیول نقطه انجماد و نقطه جوش آب را تغییر می دهند. گلیکول از الکل درست شده است و برای تنظیم دما هم از آن استفاده می کنند. در ضد یخ مدرن ازدو نوع گلیکول  یعنی پروپیلن گلیکول و اتیلن گلیکول استفاده می کنند که با یکدیگر تفاوت دارند.

  • پروپیلن گلیکول

این نوع گلیکول نسبت به اتیلن گلیکول کمتر سمی می باشد و از آن در صنایع مختلف مانند صنایعی که به غذا مربوط می شود،استفاده می کنند. پروپیلن نسبت به اتیلن نمی تواند دما را خوب کنترل کند.

  • اتیلن گلیول

اتیلن گلیکول از اتیلن سمی تر است اما کارایی بهتری دارد. نباید اتیلن وارد بدن شود چون خیلی مضر است.

  • دیگر مواد افزودنی

ضد یخ علاوه بر گلیکول، انواع افزودنی های دیگری هم دارد. اگر بخواهیم کلی بگوییم از ضد یخ و خنک کننده ها برای نگهداری فضای داخلی موتور از خوردگی استفاده می کنند.

 IAT(مخفف فناوری افزودنی غیر آلی) یا OAT(فناوری افزودنی آلی) ؟

اگر درمورد ضد یخ تحقیق کرده باشید حتما با کلمات اختصار IAT و OAT رو برو شده اید. اما این ها چه هستند و چه معنی دارند؟

۵ضد یخ خودرو تینکس مدل چهار فصل حجم ۱۰۰۰ میلی لیتر

سایر توضیحات
– ضدیخ و ضدجوش
– مایع خنک کننده غلیظ موتور بر پایه اتیلن گلیکول
– قابل استفاده در تمام فصول سال
– کاهش نقطه انجماد و افزایش نقطه جوش سیال خنک‌کننده
– سازگاری کامل با واشرها و قطعات سیستم خنک کننده
– دارای پایداری شیمیایی عالی
– محدوده عملکرد از منفی ۵۲ تا مثبت ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد
– مطابق با استاندارد ملی ایران شماره ۳۳۸

IAT و OAT به نوع محافظت در برابر خوردگی در ضد یخ گفته می گویند. OAT مخفف فناوری افزودنی آلی است و IAT مخفف فناوری افزودنی غیر آلی  می باشد. OATکه فناوری مدرن تری می باشد در خنک کننده هایی که ماندگاری بالایی دارند استفاده می شوند و باعث می شود که ماشین همراه ضد یخ هزاران کیلومتر حرکت کند.

برخلاف OAT، IAT با توجه به نوع ضد یخ،مدل و کارخانه سازنده آن تقریباً هر دو سال یا ۳۲ هزار کیلومتر عوض می شود.

هردوی این ها مزایا و معایب خود را دارند. قبلا رنگ خنک کننده نوع ان ها را مشخص می کرد ولی الان دیگر اینطور نیست و رنگ ها فقط در یک لحظه قابل شناسایی اند.

شما هیچوقت نباید ضد یخ IAT و OAT را با هم مخلوط کنید، چون در مدت زمان کوتاهی به خنک کننده شما آسیب می زند.

  • گرادیان رنگ خنک کننده

سبز و زرد: خنک کننده سبز و زرد معمولاً خنک کننده های قدیمی هستند که برای جلوگیری از خوردگی از اسیدهای غیر آلی استفاده می کنند. در این مدل قدیمی، ترکیبی غنی از سیلیکات و فسفات استفاده می شود.

۶ضد یخ خودرو کانادا لوبریفنت مدل Super ONE حجم ۱۰۰۰ میلی لیتر

سایر توضیحات
_ مناسب جهت مصرف در سیستم خنک کننده خودروهای بنزینی و دیزلی
_ قابل استفاده در تمام فصول سال
_ کاهش نقطه انجماد و افزایش نقطه جوش سیال خنک کننده
_ سازگاری کامل با قطعات لاستیکی و کلیه درپوش ها و واشر ها
_ دارای پایداری شیمیایی عالی
درصد اختلاط با آب
۵۰% درصد
شماره فنی
۱۶۰۲

نارنجی و قرمز: خنک کننده های مدرن OAT نارنجی و قرمز هستند که معمولا اتیلن گلیکول دارند و برای دو سال یا ۱۵۰،۰۰۰ مایل طراحی شده اند. Dex-cool یکی از نمونه های عالی از خنک کننده مدرن OAT می باشد که در SAAB و سایر موتورهای مبتنی بر GM استفاده می شود. این نوع خنک کننده ها برای وسایل نقلیه قدیمی مناسب نیستند چون استفاده از یک مایع خنک کننده OAT که مدرن هستند در یک ماشین قدیمی با انواع اجزای سیستم خنک کننده سازگاری ندارند.

بنفش، آبی یا صورتی: خنک کننده هایی که به این رنگ می باشند خاص هستند.این خنک کننده ها پر از مایع خنک کننده HOAT، NOAT یا POAT هستند که فناوری های مختلفی دارند. اگر ماشین شما به این نوع خنک کننده ها نیاز داشت باید با احتیاط از آن استفاده کنید.

اگر خنک کننده اشتباه در سیستم بریزید چه اتفاقی می افتد؟

۷ضد یخ خودرو لیکومولی مدل RAF11 بسته ۲ عددی

درصد اختلاط با آب
۵۰-۵۰ درصد
شماره فنی
RAF11

اگر کسی خنک کننده اشتباه در سیستم بریزید، اشتباه باور نکردنی نیست. اولین کاری که آن موقع باید انجام بدهید، بیرون آوردن مایع خنک کننده از ماشین است. ولی بدانید در این صورت خسارت زیادی به سیستم شما وارد می شود.

نسبت مناسب ضدیخ به آب چیست؟

شما باید به آسانی نسبت مناسب برای خنک کننده ها را به دست بیاورید. بیشتر ماشین ها در دفترچه راهنما خود اطلاعات لازم در این مورد را نوشته اند. اگر از نسبت یک به یک استفاده کنید خوب است چون نسبتی ایمنی می باشد. با ریختن یک قسمت ضد یخ به یک قسمت آب باعث می شوید که در زمستان هر چقدر که هوا سرد باشد، مشکلی پیش نیاید.

۸ضد یخ و آب رادیاتور پرستون مدل Coolant 50/50 حجم ۳۷۸۰ میلی‌لیتر

سایر توضیحات
سازگاری و تضمین شده برای همه اتومبیل‌ها (آسیایی، اروپایی، آمریکایی، ایرانی) این کولانت نیازی به اضافه کردن آب ندارد و بهترین بازده را بدون اضافه کردن آب خواهد داشت. طول عمر این کولانت حدود ۲۴۰,۰۰۰ کیلومتر یا ۵ سال می باشد. حفاظت از موتور خودرو در تمام موارد دمایی از ۳۷- تا ۱۳۰+ سانتی‌گراد خاصیت ضد خودرگی و ضد زنگ‌زدگی تا ۵ برابر نسبت به کولانت‌های دیگر
حجم
۳۷۸۰
حفاظت تا دمای
۱۳۰+ سانتی‌گراد
درصد اختلاط با آب
۵۰ درصد
وزن
۴۰۰۰ گرم

اگر در شمال یا جایی که دما زیر صفر می رسد،زندگی می کنید باید از ضد یخ های مناسب هوای سرد استفاده کنید . برای داشتن اطلاعات بیشتر در این باره باید کتابچه راهنما کاربر را بخوانید یا با نمایندگی محل خود مشورت کنید.

۹ضد یخ خودرو آیسین مدل LLC حجم ۴۰۰۰ میلی لیتر

– درصد اختلاط با آب : ۵۰%

۱۰ضد یخ خودرو فیروزگام کد F01 حجم ۱۰۰۰ میلی لیتر

سایر توضیحات
مناسب برای تمامی خودرو ها محتوی ۱ لیتر مایع ضد یخ غلیظ خودرو این محصول جهت استفاده با درصد نوشته شده در روی محصول باید با آب مخلوط و سپس مورد استفاده قرار گیرد.
حجم
۱۰۰۰
شماره فنی
۱۱۱
وزن
۱۰۰۰ گرم

۱۲ضد یخ خودرو الیستر مدل Deluxe F5 حجم ۱ کیلوگرم

– شماره فنی  ۱۰۵۳

۱۳ضد یخ خودرو کولکس مدل آلی حجم ۴ لیتر

سایر توضیحات
پنج سال کارکرد مفید
محافظت موثر از موتور خودرو
ممانعت از ایجاد کف
ضد جوش در فصول گرم سال
عاری از نیتریت، نیترات، آمین، فسفات، سیلیکات و بورات برای جلوگیری از ایجاد رسوب
مطابق با استاندارد ملی ISIRI338 و استانداردهای بین المللی ASTM D3306 و ASTM D6210
قابل ارائه در گالن ۲۰ لیتری
حجم
۳۶۰۰
شماره فنی
۳۲۱۰
وزن
۴۰۰۰ گرم

۱۴ضد یخ خودرو بیو-موتورز مدل AF-1 حجم ۱۰۰۰ میلی لیتر

سایر توضیحات
– ۳۳ درصد اختلاط ضد یخ با آب
– نقطه انجماد ۲۰- درجه
– ۵۰ درصد اختلاط ضد یخ با آب – نقطه انجماد ۳۷- درجه
– ۶۰ درصد اختلاط ضد یخ با آب – نقطه انجماد ۵۷- درجه
– ترکیبات ضد یخ کاملا روغنی می باشد
– رنگ ضد یخ : سبز
– حجم : ۱۰۰۰ میلی لیتر
– فاقد آمین ها ، نیترات و فسفات
– ضد زنگ
– درصد اختلاط با آب : ۵۰ درصد
– شماره فنی : ندارد

۱۵ضد یخ کانادا لوبریفنت مدل Super ONE حجم ۱ لیتر

سایر توضیحات
– ضدیخ و ضدجوش
– مناسب جهت مصرف در سیستم خنک کننده خودروهای بنزینی و دیزلی
– قابل استفاده در تمام فصول سال
– کاهش نقطه انجماد و افزایش نقطه جوش سیال خنک کننده
– سازگاری کامل با قطعات لاستیکی و کلیه درپوش ها و واشر ها ||_ دارای پایداری شیمیایی عالی
– درصد اختلاط با آب ۵۰%
– شماره فنی ASTM D3306

16ضد یخ و ضد جوش خودرو مانیدا مدل G5 حجم ۴ لیتر

حجم
۴لیتر
حفاظت
تا دمای ۳۷- ۱۱۲+
درصد اختلاط با آب
۵۰/۵۰ درصد
شماره فنی
G5
وزن
۴۲۰۰ گرم

۱۸ضد یخ خودرو کولکس مدل آلی حجم ۱ لیتر

۲۰ضد یخ خودرو مدل ETG حجم ۱۵۰۰ میلی لیتر

سایر توضیحات
این ضد یخ عاری از هرگونه نیترات، فسفات و آمینه اسید است.

 

 

درباره ی ثامن کالا توس

ثامن کالا توس ، مجله راهنمای خرید اینترنتی برای شما بازدید کننده گرامی می باشد. ما در این مجله کلیه مطالب مفید را در جهت بهبود خرید اینترنتی شما گرد هم آورده ایم تا شما به راحتی خرید خود را انجام دهید. با ما همراه باشید ❤️‍🔥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *